Mert festeni jó...
A miskolci Földes Ferenc Gimnázium Kulturális Napján 30 különböző kategóriában - szólóhangszeres zenén, táncon, diákszínpadon, képregényeken, fotópályázatokon át a tudományos munkákig stb. - mutatkoznak be a tanulók. Képösszeállításunkban a legtehetségesebb képzőművészeket és alkotásaikat mutatjuk be. Ambriskó Eszter, Antal Georgina, Karajz Ágnes Fruzsina, Schultz Gellért és a vendégdiákként nálunk tanuló thaiföldi Nattika Boonsatitya is aranyminősítést kaptak a zsűritől.
Tudományos Diákkörök 15. Országos Konferenciája Sárospatakon
A természettudományokban egyre erősebb Árpád Vezér Gimnázium már több sikeres ifjú kutatót is adott az országnak, bíznak abban, hogy ez a tendencia a jövőben tovább erősödik.
A Tudományos Diákkörök 15. Országos Konferenciájának keretében, Élet és tudomány tematikus konferenciát rendeztek a Sárospataki Árpád Vezér Gimnáziumban. Állattan, mikrobiológia és biokémia, orvos- és egészségtudomány, valamint ökológia voltak a főbb témák. Szalai Zsófia, a Kutató Diákokért Alapítvány koordinátora elmondta, hogy a program célja az, hogy a fiatal kutatóknak teret biztosítsanak a mentorprogramokkal és bizonyíthassák tehetségüket. Azt is elmondta, hogy mára már nagyon elterjedt a diákok körében ez a verseny. Általában 500-600 fiatalnak ad lehetőséget a megmérettetésre.
A döntőt megelőző hat regionális fordulóból hármat határon túl, hármat pedig hazánkban rendeznek meg. A legjobban teljesítő tanulók jutnak be az országos döntőbe, ahová mintegy 180-200 főt várnak.
A tehetséges, tudós diákok
A tehetséges és a már fiatalon a tudományok iránt érdeklődő diákok felkarolása, szakmai támogatása a célja a Tudományos Diákköri Konferenciáknak, amelyek korábban regionális, míg az utóbbi időben szakmaspecifikus szinten toborozzák a tehetségeket. Sárospatakon az élet- és környezettudományok-szakterület volt reflektorfényben. (Folytatás a Tudományos Diákkörök 15. Országos Konferenciája Sárospatakon c. posztban)