A Sárospataki Árpád Vezér Gimnázium tehetségpályázatának köszönhetően két szakkör is működik az intézmény falai között.
Az egyik műhelyfoglalkozáson a média világa iránt érdeklődő fiatalok vehetnek részt, a másikban pedig azok a diákok, akik elsősorban humán beállítottságúak. Ez utóbbi azt jelenti, hogy a szakkör tagjai az irodalmat és a verseket állították a foglalkozások középpontjába.
A szakkör vezetője Dusicza Erika igazgatóhelyettes elmondta, hogy a vers sokkal több mindenre ad lehetőséget. Nem csupán az irodalom, az adott költő jobb megismerését teszi lehetővé vagy éppen a színészi képességekkel rendelkező tehetségét segít kibontakoztatni, hanem az életben való fellépést is segíti. Egy-egy versmondással olyan képességekkel gazdagodhat egy fiatal: mint a határozottság, a magabiztosság, ami a későbbiekben, például egy állásinterjún előnyhöz juttathatja majd a diákot.
A szakkörre elsősorban azok jelentkeztek, akik általában szerepelnek egy-egy iskolai rendezvényen. Dusicza Erika igazgatóhelyettes hozzátette, bár a szakkör feladatai egyfajta munkát jelentenek diákjai számára, mégis köszönet jár nekik azért a közösségi munkáért, amelyet az iskolában végeznek ezen a területen. Kiemelte, a szakkör keretében a verssel való találkozás sokkal többet jelent, mint egy irodalom órán egy verselemzés, mert ez ebben a formában már nemzeti költőink egyfajta emlékállítása is.
A pályázati időszakban feldolgozandó témakörök között szerepel például a versek szerepe az első világháborúban. Ezek mellett programok segítségével a diákok megismerik régiónk művészeinek jeles íróit, költőit. Érdekes programokon vehetnek részt a szakkörösök, így például múzeumlátogatásokon, versenyeken, közös versmondáson.